KYDEX® Kılıfın Özellikleri

Doğru teknikler uygulanarak imal edilmiş kydex kılıf savunma sisteminizin bir parçasıdır. Tabancanız, kılıfınız, kemeriniz, taşıma şekliniz ve taşıma şeklinize göre yaptığınız talimler uyum içerisinde olur ise savunma sisteminiz doğru bir şekilde işleyecektir. Atım yatağı dolu güvenli taşıma ve tabancaya  hızlı erişim imkanı sunan MFG kydex kılıflar ergonomik yapısı sayesinde konforlu şekilde silah taşıma imkanıda sağlamaktadır.

MFG üretimi kydex kılıflar bir kişi tarafından tek tek el işçiliği ile imal edilmektedir. Dizayn ve imal eden eller ürünlerini gerçek silahlar ile sürekli test etmekte ve deneyimlerini ürünlerine aktarmaktadır. Gerçek ağırlığı ve ebatları orjinal silahlardan farklı olan Blue Gun ve özel kalıplar ile test edilen  Kydex kılıflar asla gerçek tabancalar ile test edilen kılıfların işlevselliğine ulaşmamaktadır. Kydex kılıfın kalitesini kullanılan malzemeler, imalat teknikleri, kalıbın hazırlanışı ve ortaya çıkan son ürünün işlevselliği belirler.

Türkiye’nin ilk kydex kılıf üreticisi olan MFG tarafından imal edilmiş kydex ekipmanlar Kolluk kuvvetleri,sportif atıcılar ve günlük silah taşıyanlar tarafından kullanılmaktadır. Profesyonel kullanıma uygun kydex kılıflarımız sayesinde Türk atıcıların tabanca taşıma alışkanlığında yeni bir dönem başlamıştır.

-MFG Kydex kılıflar profesyonel kullanıma uygun kılıflardır.

-Atım yatağı dolu güvenli taşıma imkanı sunar.

-Silahı tetik korkuluğundan kilitler. Kullanıma bağlı bu bölgede parlama yapabilir. Tabancanın kılıfa giriş/çıkış sayısı ve kilit mekanizmasının sertlik ayarı belirleyici faktördür.

-Fenersiz kullanıma uygun MFG kydex kılıfların kilit mekanizması tansiyon ayarlıdır. Tetik korkuluğu altında bulunan cıvatayı hafif sıkmanız/gevşetmeniz yeterli olacaktır.

-Koşarken yada eğildiğinizde silah düşmez.

-Günlük taşıma kılıflarımızda çıt çıt/kopça gibi tabancanın düşmesini engelleyen ve silahı çekerken gereksiz zaman kaybettiren kilit sistemi YOKTUR.

– Görev kılıflarımız seviye 2 güvenlik muhafazalıdır.

-Hızlı silah çekmeye ve aynı hızla kılıfa geri koymaya uygundur.

-Silahı iç kılıfa geri koyarken katlanma yapmaz. Kemer baskısı ile kılıfın ağzı daralsa bile tabancanızı kılıfa koyabilirsiniz. Daralan kılıfın tabancanıza sürtünmesi artacaktır. Tabancanın boyası aşınmasın istiyorsanız tabancanızı kılıfa koyduktan sonra belinize takın. İç taşıma için geçerlidir.

-Tek el ile silah çekilebilir ve kılıfa geri koyulabilir.

-Deri kılıflar gibi nemden ve terden etkilenmez.

-Yüksek ısıya mazur kalmadığı ve üzerine ağır yük konulmadığı sürece formunu kaybetmez. Örneğin yaz aylarında camları kapalı araç içerisinde güneş ışığına maruz kalacak şekilde muhafaza etmeyin.

-Küflenmez

-İç kılıflar hareket esnasında kıyafete sürtünmeden dolayı deri ve neopren kılıflar gibi aşınıp delinmez. Kısa zaman aralıkları ile kılıf almanız gerekmez.

-Cıvata,somun,pul,kemer tokası sökülüp KYDEX yıkanabilir. Sabun ve sıcak olmayan su kullanılabilir. Alkol bazlı solvent kullanmayınız.

-Tabancanıza nasıl düzenli aralıklar ile bakım yapıyorsanız kılıflarınızada bakım yapmayı ihmal etmemelisiniz.

-Kılıf üzerinde bulunan metal parçalar paslanmazdır. Zaman içerisinde pislenebilirler. Cıvata/pul/somun sökülerek WD40 gibi bir solüsyon ile temizlenebilir.

-Yıpranmış contalar değiştirilebilir.

-Kılıfın içini belli aralıklarda nemli bir bez ile biriken tozlardan arındırıp kurulamanız yeterli.

-Kılıf içerisinde toz ,toprak, barut ve kıyafetlerden gelen pamuk parçaları birikebilir. İklim şartları, vücudun yaydığı ısı/nem ve talim yapan silahlarda ısınan namlu kılıf içerisinde biriken bu tozların tortulaşmasına sebep olmaktadır. Tortulaşan bu tozlar tabanca kılıfa girip çıkarken rahat hareket etmesi için bırakılan tolerans aralıklarını doldurmakta ve ince kumlu zımpara gibi tabancanın yüzeyine hasar vermeye başlamaktadır. Özellikle kılıfın iç yüzeyinde kadife/suet gibi bir kaplama yapılırsa biriken pisliği temizlemek daha da zor olacağından MFG kılıfların iç yüzeyi kydexin parlak yüzüdür.

Doğa kanunu gereği birbirine sürtünen iki maddeden biri daha önce aşınmaya başlayacaktır.

Tabancalar çelik, aluminyum yada polimer malzemelerden imal edilmektedir ve bu malzemelerin hepsi kydexden sert ve dayanıklıdır.

Kydex kılıf içerisinde sivri bir cisim yoktur. Tabanca ile kılıf arasında bırakılan tolerans aralığı ince hesaplar ile imal edilmiştir.Tabancanız üzerinde derin çizikler kesinlikle oluşmaz.

Tabancanın kılıf içerisinde rahat hareket etmesi için bırakılan tolerans aralığı sürtünme kaynaklı boya/kaplama üzerinde oluşacak parlamanın önüne geçmeyi amaçlamaktadır.

Tabancanın kılıfa girişi çıkışı esnasında kılıfın köşelerine temas edilir ise sürgü kenarlarında parlama yapabilir.

Tabancanızı doğru ve hızlı çekebilmek var ise kıyafet engelini aşıp atışa hazır hale gelebilmek bir sanattır. Bu sanatı icra edebilmek için düzenli talimler yapmak gerekmektedir. Günlük taşıma şeklinize göre yapacağınız bu talimler sayesinde oluşacak kas hafızası stres altında hareket edebilmenizi ve silahınızı çekip atışa hazır hale gelmenizi sağlayacaktır. Yapılacak talimler esnasında tabanca kılıfa binlerce defa girip çıkacak ve elbette kenar köşeye temas edip boya/kaplama üzerinde belli hasarlara sebep olacaktır. Talim sırasında tabancanız üzerinde oluşabilecek  hasarlar hayatınızdan daha değerli olmamalı.

Kılıftan kütleye talim yapmıyorsanız, gün içerisinde gereksiz yere tabancanızı kılıftan çekip oynamıyorsanız, tabancanız kılıf içerisindeyken belinize yerleştiriyorsanız ve kılıf ile birlikte çıkartıp muhafaza ettiğiniz yere bırakıyorsanız tabancanız üzerinde hasar oluşmayacaktır.

Ürettiğimiz ürünler silah taşıyanların, taktik üstünlük sağlamak için tercih ettiği profesyonel ekipmanlardır.

Satın aldığınız Kydex kılıf 2 sene garantilidir, fişiniz garantinizdir. Fişi olmayan ürünler garanti kapsamında değildir ve geri iade kabul edilmemektedir. Lütfen satın alma fişinizi saklayınız yada fotoğrafını çekip arşivleyiniz.

MFG TACTICAL